Polski English Deutch wyjście strona główna
         
   

RODZINA ON-LINE
WSPARCIE DLA RODZINY
www.rodzina.nadzieja.pl

wersja angielska

 

Witam cię bardzo serdecznie. Nazywam się Roman Chalupka. Od 30 lat pracuję jako pastor. Rodzina mi jest bliska, bo sam ją mam. Kocham pomaganie ludziom mimo, że nie zawsze to działa tak, jak pragnę. Na Doradca ds. rodziny, R. Chalupkapewno witam na stronie, której celem jest wzmocnienie twojej rodziny, narzeczeństwa, małżeństwa, rodzicielstwa. To, o czym będę pisać, czy mówić, ma dotyczyć tych wszystkich zagadnień, w których potrzeba nam będzie pomocy, ale nie tylko. Chodzi też, a może nade wszystko, o umiejętność dzielenia się naszym szczęściem, a nie jedynie problemami.

archiwum zagadnień (14):

PODDANIE SIĘ W MAŁŻEŃSTWIE — KTO KOMU?
Wiele kobiet na samą myśl o poddaniu się w małżeństwie od razu wzdraga się, gdy interpretacją tego fragmentu Biblii, który o tym wspomina, zajmują się mężczyźni.
  KOMUNIKACJA W MAŁŻEŃSTWIE
Według Boga, przyjaźń pomiędzy ludźmi pragnącymi spędzić ze sobą życie, powinna być swego rodzaju porozumiewaniem się. Zapyta ktoś: ale jak?
 
DZIESIĘĆ GŁÓWNYCH POTRZEB W KONTAKTACH
Grupując potrzeby, można znaleźć te główne i zdać sobie sprawę, że zaspokojenie ich będzie stanowić dla nas szczególne błogosławieństwo, poprawiając wszelkie kontakty.
  WYBIERANIE PARTNERA NA CAŁE ŻYCIE
Według Bożego postanowienia, człowiek, któremu nie dobrze jest być samemu, ma przejść przez życie z jednym partnerem. Oznacza to życie z kimś, powiedzmy, 50 lat.
 

JAK SPRAWIĆ, ŻE TWOJA MIŁOŚĆ BĘDZIE TRWAŁA?
Pomyślcie przez chwilę: Kiedy tak naprawdę trudno jest kochać inną osobę? Dlaczego łatwiej jest pokochać jednych niż drugich? Najtrudniej jest zastosować to we własnym domu.
  POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI
Dziś wiadomo już dobrze, że sposób, w jaki radzą sobie pary, atmosfera ich domu, zależą w dużym stopniu od tego, co partner myśli o sobie samym.

 

JESZCZE RAZ O WYBIERANIU
W niebie wybór współmałżonka był bardzo łatwy. Obecnie, od czasu, gdy jest tak wiele osób, spośród których wybieramy, proces ten stał się bardziej złożony.
  CZEGO UCZY BIBLIA O MAŁŻEŃSTWIE?
W dzisiejszych czasach małżeństwo stoi na bardzo niepewnym gruncie. Już wkrótce możemy stać się świadkami otwartej, społecznej akceptacji małżeństw tymczasowych.

 

DOBRE MAŁŻEŃSTWO NIE ZDARZA SIĘ TAK SOBIE
Małżeństwa mogą być „wyprodukowane w niebie”, jednak rozchodzą się w coraz większej liczbie właśnie tu, na ziemi! Nawet kościół nie jest odporny na to zjawisko.
  PIERWSZY ROK MAŁŻEŃSTWA — CZASEM KRYTYCZNYM
W Stanach Zjednoczonych każdego roku ponad dwa miliony mężczyzn i kobiet rejestruje poprzez swój rozwód fakt, że mieli ślub, ale nie zdołali osiągnąć stanu małżeńskiego.

 

W DOMU JAKUBA
Degradacja rodziny i kościoła, tych dwóch ostatnich bastionów wiary, leży w interesie przeciwnika Boga i będzie on robił wszystko, aby skutecznie zniszczyć te dwie wspólnoty.
  POWRÓT DO DOMU
Nie musimy żyć na duchowej emigracji. Rodzina Noemi drogo zapłaciła za fizyczną i duchową emigrację w kraju, do którego wybrała się wbrew woli Boga.

 

BÓG W NAS — MY W BOGU
Podstawową potrzebą każdego człowieka są związki z innymi ludźmi. Tę potrzebę dał nam Bóg i zaspokoił ją już na samym początku dając Adamowi Ewę.
  HAŃBA W RODZINIE
Co może być bardziej odrażającego od przemocy, która niszczy relacje w obrębie rodziny, od nadużyć seksualnych, których coraz więcej w rodzinach?

 

     
nasz doradca w obiektywie:
Roman i jego notebook (w kubku herbatka ziołowa)... Roman z notebookiem, nieco zdziwiony... Obrączka jest wymownym symbolem małżeństwa... Śpiesząc z odpowiedzią na kolejny list...
kliknij, aby zobaczyć powiększenie

W moim dziale starać się będę dotykać wszelkich zagadnień. Pomyśl zresztą, zaczęło się od tego, że kiedyś zakochałeś się i zaczęliście oczekiwać czegoś największego, co miało wydarzyć się w waszym życiu. Myśl, że wkrótce będziesz razem z tą osobą, którą pokochałeś zaczęła absorbować was każdego dnia, a nocą spędzała wam sen z powiek. Byłeś przekonany, że twoja mocna miłość pomoże wam przezwyciężyć każdego wroga, rozwiązać każdy problem i wygładzić każdą zmarszczkę. I mieliście rację, jeśli posiadaliście pewność, że wasze kontakty i wasza miłość były dokładnie tym, czego życzył sobie od Was sam Bóg.
    Nie mam wątpliwości, że wśród was jest wiele takich osób, które z zadowoleniem mogą stwierdzić, że cały początek waszych rodzin tak właśnie przebiegał i tak się rozwijał, ale są i tacy, u których było inaczej. Może czas na to, aby coś naprawić, zmienić? Zawsze to możliwe, a Bóg zainteresowany jest przecież udzieleniem wam swego błogosławieństwa.

W końcu, to On sam rodzinie dał początek. Wierzę więc mocno, że nasza strona okaże się pomocna, a może nawet całkowicie usunie różne trudności, które wiążą się z przystosowaniem się do siebie, a przez które przechodzi wiele par. Nasza strona nie da ci za uczestnictwo żadnych tytułów, ani dyplomów. Wyniesiesz z niej tyle tylko, ile sam w nią zainwestujesz. Warto więc o tym wszystkim pomyśleć.

Nie musimy zaznaczać, iż cała korespondencja z działem rodziny on-line objęta jest klauzulą poufności, do której pozostali twórcy serwisu, a także osoby postronne nie mają dostępu. Adres naszego doradcy to:

rodzina@nadzieja.pl

Gdybyś nie posiadał odrębnego programu pocztowego w swoim komputerze, możesz wysłać korespondencję do SKRYTKI POCZTOWEJ naszego doradcy wypełniając poniższy formularz. Jeszcze niżej jest INNY FORMULARZ dla tych, którzy nie mają własnego konta e-mail. [w górę]

Twój list e-mail

można śmiało pisać z polskimi znakami

[Składnik FrontPage Zapisz wyniki]

Wpisz treść
swego listu do rodziny on-line


    Napisz, jak można się z tobą skontaktować
Imię i nazwisko * lub pseudonim
E-mail * np. kowalski@poczta.pl
ICQ np. #12345678
Telefon np.: 022-1234567
Fax np. 022-1234567
nie spamuj!

* - pole wymagane

Proszę o kontakt ze mną tak szybko, jak to jest tylko możliwe.

Zbierane informacje nie naruszają ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883, 1997 r.) i nie będą wykorzystywane w celach marketingowych, ani odsprzedawane. Wypełnienie formularza jest zgodą na przetwarzanie informacji o tobie w bazie danych rodziny on-line Chrześcijańskiego Serwisu NADZIEJA.PL. Masz prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania, a także możesz wnieść żądanie o zaprzestanie ich wykorzystywania.

Jeśli jesteś w Internecie jedynie gościem, nie posiadasz własnego konta e-mail, a mimo to chcesz, aby nasz doradca skontaktował się z tobą, możesz wybrać sposób tradycyjny — poprzez pocztę. Wypełnij dokładnie poniższy formularz i nasz doradca wyśle ci odpowiedź zwykłym listem. [w górę]

Twój zwykły list

można śmiało pisać z polskimi znakami

[Składnik FrontPage Zapisz wyniki]

Wpisz treść
swego listu do
rodziny on-line


    Napisz, jak można się z tobą skontaktować
Imię i nazwisko * lub pseudonim
Miejscowość * np. Warszawa
Kod pocztowy * np. 00-950, czy 05-807
Ulica * np. Nowogrodzka
Nr domu * np. 39
Nr mieszkania np. 208 (lub nie wpisuj niczego, jeśli nie trzeba)

Kraj

nie spamuj!

* - pole wymagane

Proszę o kontakt ze mną tak szybko, jak to jest tylko możliwe.

Zbierane informacje nie naruszają ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883, 1997 r.) i nie będą wykorzystywane w celach marketingowych, ani odsprzedawane. Wypełnienie formularza jest zgodą na przetwarzanie informacji o tobie w bazie danych rodziny on-line Chrześcijańskiego Serwisu NADZIEJA.PL. Masz prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania, a także możesz wnieść żądanie o zaprzestanie ich wykorzystywania.

Informacje dodatkowe*

Nasz doradca nie jest dostępny on-line codziennie. Najczęściej odbiera listy e-mail. Nie ma ICQ. Możecie się z nim spotkać na kanale chat-u (kanał NADZIEJA.PL, serwery Polchat-u) po wcześniejszym umówieniu się lub porozmawiać (telefonia internetowa, np. Buddy Phone). Poza tymi godzinami przebywa w Internecie nieregularnie, ale można próbować go „złapać” i UMÓWIĆ SPOTKANIE za pomocą poczty e-mail albo telefonu komórkowego lub stacjonarnego.

+48 0608 293 050
lub
+48 22 826 03 73
+48 22 729 14 33

Życzymy owocnych rozmów. Problemy techniczne (w miarę dokładnie opisane) należy zgłaszać do WEBMASTERA (ICQ: #3553280 — choć rzadko ma włączony; chat: WEBMASTER.PL; stały kontakt telefoniczny: +48 (0) (prefiks) 22 729 28 80). Szczegółowe informacje o autorach dostępne są na STRONIE TWÓRCÓW SERWISU. [w górę]

* – Prosimy pamiętać, iż od 1 lipca 2001 r. zmienił się sposób wybierania numerów międzymiastowych. Odtąd aby dodzwonić się do innego miasta należy wybrać odpowiedniego operatora, dodając jego czterocyfrowy kod po zerze, a przed numerem kierunkowym. Ci, którzy korzystają z usług TP SA, muszą wykręcić numer 1033. Ci zaś, którzy wybrali Niezależnego Operatora Międzystrefowego – 1044, Netię1 – 1055, a Energis Polska – 1066.

 
 

DO ZAKOCHANYCH

ZAGADNIENIA (14):
Odpowiednia osoba
Cechy przyszłej żony
Cechy przyszłego męża
Przedsmak nieba
To prawdziwa miłość?
Gdy miłość jest ślepa
Czy szukać pomocy?
Czy to był dobry wybór?
Pomoc rodziców
Potajemne spotkania
Pod kontrolą
Zanim powiesz „tak”
Zerwane zaręczyny
Pornografia i umysł
Odpowiedzialny seks
Igranie z uczuciem
Cień nad gniazdem
Razem czy osobno?
Hazard w małżeństwie
 
   

R     E     K     L     A     M     A

 
 
         
       
   

główna | pastor | lekarz | zielarz | rodzina | uzależnienia | kuchnia | sklep
radio
| tematy | książki | czytelnia | modlitwa | infoBiblia | pytania | studia | SMS-y
teksty | historia | księga gości | tapety | ułatwienia | technikalia | e-Biblia | lekcje
do pobrania
| mapa | szukaj | autorzy | nota prawna | zmiany | wyjście

   
      
   

© 1999-2003 NADZIEJA.PL Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Bank: BPH PBK VI/O w Warszawie, PLN: 11 1060 0076 0000 3200 0074 4691
Bank Swift ref. BPH KPL PK